دبیر اجرایی جشنواره : در دانشگاه علمی کاربردی فعالیت های خوبی در حوزه قرآن و عترت در راه است

دبیر اجرایی جشنواره : در دانشگاه علمی کاربردی فعالیت های خوبی در حوزه قرآن و عترت در راه است

قرآن و عترت دو بخش مهم دین هستند که ما در این جشنواره سعی بر احیای آن داریم

یکشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۷ 52

دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت گفت: در دانشگاه علمی کاربردی فعالیت های خوبی در حوزه قرآن و عترت در راه است.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت، سید حسن قاضی عسگر در مراسم اختتامیه اظهار کرد: همانطور که در حدیث ثقلین می خوانیم قرآن و عترت دو بخش مهم دین هستند که ما در این جشنواره سعی بر احیای آن داریم.

وی در خصوص کتاب آسمانی قرآن افزود: قرآن کریم کوثر شفا بخش است و کتاب هدایت است که میتوان با نگاه عمیق به آن زندگی بهتری داشت .

دبیر اجرایی این جشنواره ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع دانشگاه علمی کاربردی در احیا و نگاه عمیق تر به قرآن قدم بر می دارد و هدف ما نیز توسعه قرآن و عترت در دانشگاه است.

وی در خصوص مراحل برگزای جشنواره عترت و قرآن بیان کرد: مراحل اولیه در قم برگزار شد  و حال در اصفهان میزبان برگزاری اختتامیه و مسابقات بخش آوایی هستیم .

قاضی عسگر در ادامه اظهار کرد: بهترین ها و منتخبین این جشنواره به مرحله ملی معرفی خواهند شد.

وی در خصوص نحوه برگزاری این جشنواره ادامه داد: در ۳۶ رشته از جمله رشته های آوایی هنری ادبی پژوهشی فناوری فیلم کوتاه ۱۳ هزار شرکت کننده و هزار اثر داشتیم که با بهترین داوران کشور مورد  ارزیابی قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی اصفهان بیان کرد: گسترش قرآن آموزی در دانشگاه و هدایت استعداد های هنری در قرآن از اهداف ماست علاوه بر آن شناسایی نخبگان قرآنی و معرفی آنان به مرحله ملی و ایجاد فضای کار آفرینی قرآنی از فعالیت های دانشگاه علمی کاربردی به حساب می آید.