رشد 33 درصدی شركت‌كنندگان سیزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه

رشد 33 درصدی شركت‌كنندگان سیزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه

توجه ویژه سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت به بخش کارآفرینی

چهارشنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ 419

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم، نشست خبری و مطبوعاتی دبیرخانه سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دکتر بهزاد بهرامی نسب معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و دکتر محمد حسن نادری دبیر سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای این نشست دکتر محمدحسن نادری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره سیزدهم از فروردین ماه سال جاری آغاز شده است و در انتهای شهریور پایان می‎یابد. این جشنواره از 24 تا 26  شهریورماه با مسابقات نهایی و معرفی برگزیدگان پایان می­یابد. وی افزود: راه اندازی دبیرخانه جشنواره، جمع آوری آثار دانشجویان، سامانه آنلاین برای پاسخگویی به دانشجویان و اساتید و پاسخگویی به 5400 تماس و مشاوره تلفنی به مراکز واحدهای استانی و راهنمایی در خصوص شیوه های تبلیغات، تشکیل کمیته‎های داوری در بخش­های شفاهی، حفظ، ادبی، هنری، فناوری اطلاعات و کتابخوانی از جمله فعالیت‎های مربوط به دبیرخانه این جشنواره است.

وی گفت: در زمینه برگزاری این مسابقات سعی شده است که از ظرفیت استان قم به خوبی استفاده شود و به همین جهت با ارتباط با حرم مطهر و دیدارهایی که با آیت‎الله سعیدی و حجت‎ الاسلام والمسلمین شهرستانی داشتیم مقرر گردید که فعالیت­های این جشنواره در طول سال جریان داشته باشد.

دکتر محمد حسن نادری اظهار داشت: از جمله برنامه‎های ویژه این جشنواره نسبت به سالهای گذشته می‎توان به اضافه شدن بخش­های کارآفرینی اشاره کرد که به پیشنهاد واحد پژوهش استان قم انجام شد و دو بخش کارآفرینان قرآنی و ایده‎های قرآنی در این جشنواره حضور دارد.

به گفته دبیر سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی، بخش پژوهشی جشنواره در زمینه کاربردی کردن علوم از دیدگاه قرآنی نیز فعالیت دارد و همچنین استفاده از ظرفیت شبکه­های مجازی نیز در جشنواره مورد توجه قرار گرفته که با توجه به گسترده شدن فضای مجازی در جامعه، نیاز جدی بود که در این زمینه ورود کنیم.

در ادامه این نشست دکتر بهرامی نسب معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان این که برای سومین سال متوالی میزبانی جشنواره قرآن و عترت دانشگاه به استان قم واگذار شده است،  اظهار داشت: با توجه به جایگاه مهم شهر مقدس قم و حضور شخصیت­های برجسته دینی و قرآنی تصمیم گرفتیم دبیرخانه دائمی را به استان قم واگذار کنیم و از آنجا که در سال­های قبل از آن پراکندگی وجود داشت، سه سال اخیر توفیقات خوبی به دست آمده است.

دکتر بهرامی نسب با اشاره به سیزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه بیان داشتند: 11 هزار و 488 نفر دانشجو و 3 هزار و 39 نفر از مدرسان و کارکنان امسال در جشنواره شرکت کردند که در مجموع 14 هزار و 527 نفر را شامل می‌شود که 33 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

همچنین ایشان افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی، یک دانشگاه جوان به شمار می رود و مولود انقلاب است و هم اکنون که در آستانه بیست و پنجمین سالگرد تأسیس این دانشگاه هستیم و مراسمات گوناگونی برای این مسأله در حال برگزاری است. وی گفت: حدود 45 درصد از ورودی های دانشگاه شاغلان دستگاه های دولتی و غیر دولتی و از دستگاه اجرایی کشور هستند و 35 درصد از دانشجویان با تحصیلاتی که انجام می دهند به شغل مورد نظر خود می رسند.

دکتر بهرامی نسب با بیان این که دانشگاه علمی کاربردی دانشگاهی مهارتی و شاغل محور است، اظهار داشت: سعی داریم در راستای مأموریت های خود و بر اساس نیاز سنجی زمانی و مکانی دوره ها را ارائه دهیم، دوره های دانشگاه ثابت نیست بلکه دوره های یک بار پذیرش است، اگر نیاز بود این دوره ها دوباره تمدید می شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان این که اگر نیاز سنجی ها ارائه شود دوره ها تمدید شده یا این که دوره های جدید برگزار می شود، ادامه داد: دانشگاه علمی کاربردی تنها دانشگاه با کمیته برنامه­ریزی درسی مستقل است، بنابراین یکی از وظایف ما ارتقای علمی و دانش افزایش شاغلان دانشگاه ها است و از دیگر برنامه های ما تربیت نیروی ماهر است.

ایشان با اشاره به برنامه افتتاحیه و اختتامیه جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان نمودد: پیامی از مراجع به جشنواره خواهیم داشت و سعی داریم امسال هم یکی از چهره های شاخص کشوری از علما سخنران اصلی باشند و مسؤولان دانشگاه نیز سخنرانی خواهند کرد.