فهرست

نتایج کشوری بخش کتبی

اعلام نتایج 25 نفر از رتبه های برتر بخش کتبی چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت بخش دانشجویان

شنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ 360

به گزارش دبیرخانه چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت:

دربخش کتبی چهاردهمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی تعداد  206 نفر از دانشجویان و مدرسان به مرحله کشوری راه یافته اند.که درتاریخ 17 شهریور با یکدیگر به رقابت پرداختند.


که تعداد 25 نفر از حائزین رتبه های برتر این بخش  به مرحله ملی که ابان ماه برگزار می گردد ، معرفی خواهندشد.

 

دانلود فایل نتایج کشوری بخش کتبی (دانشجویان)

معرفی نفرات برگزیده و راه یافته به مرحله پایانی جشنواره

پایان داوری و ارزیابی بیش از ۱۰۰۰ اثر ارسالی به چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت

چهارشنبه، ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ 529

بنابر اعلام دبیرخانه چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی که از سال 1395 در استان قم مستقر گردیده است نتایج نهایی و نفرات برگزیده بخش های هنری، ادبی، پژوهشی و فناوری پس از بررسی و ارزیابی بیش از 1000 اثر ارسالی و پذیرفته شده به دبیرخانه جشنواره، اعلام گردید.

بر اساس اطلاعیه دبیرخانه تعداد 51 نفر از شرکت کنندگان در بخش های هنری، ادبی، پژوهشی و فناوری که موفق به دریافت حدنصاب نمره را شده اند از سوی هیات داوران به عنوان منتخبین این دوره از جشنواره اعلام شده اند و در برخی از رشته ها به علت تعدد وجود آثار خوب و قابل توجه، با تصمیم کمیته علمی و هیات داوران دبیرخانه جشنواره  علاوه بر نفرات اول تا سوم برخی از دانشجویان به عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شده اند که نتایج آن بر روی سایت جشنواره به آدرس http://quran.uast.ac.ir قابل مشاهده می باشد.

همچنین کمیته علمی جشنواره پس از دعوت از هیات داوران در بخش شفاهی و ارزیابی آثار ارسالی در رشته های تحقیق، ترتیل، دعاخوانی و اذان و همچین پس از اتمام آزمون تلفنی حفظ در رشته های حفظ 2، 5، 10، 15، 20 و حفظ کل از دانشجویان و اساتید ثبت نام کننده،تعداد 141 نفر به مرحله پایانی راه یافتند.

در بخش کتبی نیز پس از برگزاری مرحله نخست، تعداد 206 نفر از شرکت کنندگان به مرحله نهایی راه پیدا نموده اند که دبیرخانه جشنواره از طریق مرسوله پستی کتاب ها و منابع مطالعاتی آزمون نهایی را برای راه یافتگان ارسال نمود و آزمون نهایی بخش کتبی در 17 شهریور ماه به صورت اینترنتی و متمرکز برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است مراسم اختتامیه مسابقات و تجلیل از نفرات برگزیده امسال بر اساس تصمیم اتخاذ شده به میزبانی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان در هفته نخست مهر ماه برگزار خواهد شد.

اسامی راه یافتگان دانشجویان بخش شفاهی

اسامی   راه یافتگان  مدرسان و کارمندان بخش شفاهی

اسامی برگزیدگان دانشجویان بخش های پژوهشی، فناوری، ادبی، هنری

اسامی برگزیدگان مدرسان و کارمندان بخش های پژوهشی، فناوری، ادبی، هنری

دانلود فایل اصلاحیه اسامی راه یافتگان بخش کتبی به مرحله کشوری (دانشجویان)

دانلود فایل اصلاحیه اسامی راه یافتگان بخش کتبی به مرحله کشوری (مدرسان و کارمندان)

زمان برگزاری مسابقات بخش حفظ جشنواره قرآن و عترت

مسابقات بخش حفظ جشنواره قرآن و عترت در تاریخ 23 الی 24 مرداد ماه سال جاری به صورت تلفنی انجام می‌گیرد

یکشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ 261

به گزارش دبیرخانه چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی، مسابقات بخش حفظ جشنواره قرآن و عترت  در تاریخ 23 الی 24 مرداد ماه سال جاری به صورت تلفنی انجام می‌گیرد:

  • این دوره از مسابقات حفظ از طریق ارتباط تلفنی (غیر حضوری و بدون نیاز به حضور درواحد استانی ) صورت می پذیرد که بر اساس زمانبندی اعلامی با ثبت نام کنندگان تماس گرفته می شود.
  • ثبت نام در رشته حفظ 5،2، 10، 20، 30 جزء ویژه دانشجویان و حفظ 5 ، 15 و30جزء ویژه کارمندان و مدرسان بر اساس زمانبندی اعلامی درفایل های زیر در  مسابقات شرکت خواهند نمود.

زمان بندی مسابقات حفظ دانشجویان (آقایان)

زمان بندی مسابقات حفظ  دانشجویان (خانمها)

زمان بندی مسابقات حفظ  کارمندان و مدرسین (آقایان)

زمان بندی مسابقات حفظ کارمندان و مدرسین (خانمها)

 

  • شرکت در مرحله نخست مسابقات بر اساس آئین نامه داوری مراکز آموزش مجازی حفظ قرآن کریم می‌باشد که آن را می توانید از طریق دانلود فایل زیر مشاهده نمایید.

آئین نامه مسابقات حفظ تلفنی قرآن کریم

زمان برگزاری مرحله نهایی مسابقات کتبی چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت

این مسابقه با حضور ۱٢٧ نفر دانشجو نفر از دانشچویان و 79 نفرازمدرسان و کارمندان به صورت اینترنتی و متمرکز با حضور راهیافتگان در واحدهای استانی برگزار خواهد شد.

دوشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ 282

به گزارش دبیرخانه چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی، مرحله نهایی مسابقات کتبی چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت، در تاریخ روز شنبه 17 شهریور ماه از ساعت 10 الی 11:15 باحضور۱٢٧ نفر دانشجو نفر از دانشچویان و 79 نفر از مدرسان  و کارمندان به صورت اینترنتی و متمرکز با حضور راهیافتگان در واحدهای استانی برگزار خواهد شد.

مرحله کشوری  آزمون کتبی این دوره از جشنواره در ٩ رشته در بخش دانشجویان و ٣ رشته در بخش مدرسان و کارکنان برگزار می گردد.

رشته های بخش کتبی دانشجویان شامل آشنايي با احاديث اهل بيت(ع) ، آشنايي بامفاهيم نهج‌البلاغه ، آشنایی بامفاهيم صحيفه سجاديه ، آشنايي با ترجمه و تفسير قرآن ، آشنايي باسيره معصومين(ع) حفظ موضوعي قرآن كريم، احكام، پرسمان معارفی و سبك زندگي اسلامي ايرانی و رشته های بخش کتبی مدرسان نیز شامل آشنايی با ترجمه و تفسير قرآن، آشنايي با مفاهيم نهج‌البلاغه و آشنايی باسيره معصومين(ع) می باشد.

 

لازم به ذکر است منابع آزمون برای شرکت­ کنندگان از طریق پست ارسال شده است و متسابقین بایستی در مدت زمان معین در نظر گرفته شده به سوالات آزمون پاسخ دهند.

اعلام اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی مسابقات کتبی چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت

راهیابی ٢۰۶ دانشجو، مدرس و کارمند به مرحله نهایی مسابقات کتبی چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت

سه شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۷ 660

به گزارش دبیرخانه چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی، مرحله نخست آزمون کتبی این دوره از جشنواره در ٩ رشته در بخش دانشجویان و ٣ رشته در بخش مدرسان و کارکنان برگزار گردید.

در این دوره ار مسابقات که بیش از ٧ هزار نفر ثبت نام کننده داشت پس از برگزاری مسابقات به صورت اینترنتی ۱٢٧ نفر دانشجو و ٧٩ مدرس و کارمند که حائز امتیازات لازم را شدند به مرحله نهایی این دوره از مسابقات راه یافتند.

رشته های بخش کتبی دانشجویان شامل آشنايي با احاديث اهل بيت(ع) ، آشنايي بامفاهيم نهج‌البلاغه ، آشنایی بامفاهيم صحيفه سجاديه ، آشنايي با ترجمه و تفسير قرآن ، آشنايي باسيره معصومين(ع) حفظ موضوعي قرآن كريم، احكام، پرسمان معارفی و سبك زندگي اسلامي ايرانی و رشته های بخش کتبی مدرسان نیز شامل آشنايی با ترجمه و تفسير قرآن، آشنايي با مفاهيم نهج‌البلاغه و آشنايی باسيره معصومين(ع) می باشد.

لازم به ذکر است در مرحله نهایی بخش کتبی چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت به صورت اینترنتی و متمرکز با حضور راهیافتگان در واحدهای استانی برگزار خواهد شد ٢۰۶ نفر به رقابت خواهند پرداخت

 

اعلام تاریخ برگزاری مرحله نخست آزمون کتبی

مرحله نخست آزمون کتبی چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی با شرکت 10 هزار نفر از دانشجویان، اساتید و کارکنان مراکز در 16 تیرماه برگزار می گردد

شنبه، ۰۲ تیر ۱۳۹۷ 902

به گزارش دبیرخانه چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت:تعداد بیش از ۸هزار نفراز دانشجویان و بیش از ۲هزار نفراز مدرسان در بخش کتبی چهاردهمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی ثبت نام کرده اند.
بر اساس اسن اطلاعیه دانشجویان در ۹ رشته دربخش کتبی و مدرسان در ۳ رشته به رقابت می پردازنند که این آزمون در روز ۱۶تیرماه امسال و به صورت اینترنتی و از طریق سایت http://quran.uast.ac.ir برگزار می شود.
دبیر اجرایی جشنواره در این خصوص بیان داشت: رشته های بخش کتبی دانشجویان شامل آشنايي با احاديث اهل بيت(ع) ، آشنايي بامفاهيم نهج‌البلاغه ، آشنایی بامفاهيم صحيفه سجاديه ، آشنايي با ترجمه و تفسير قرآن ، آشنايي باسيره معصومين(ع) حفظ موضوعي قرآن كريم، احكام، پرسمان معارفی و سبك زندگي اسلامي ايرانی است.
وی گفت: رشته های بخش کتبی مدرسان نیز شامل آشنايی با ترجمه و تفسير قرآن، آشنايي با مفاهيم نهج‌البلاغه و آشنايی باسيره معصومين(ع) است.

ثبت نام در چهاردهمین جشنواره تا 31 اردیبهشت ماه تمدید شد

چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ 785

به گزارش دبیرخانه چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی، با توجه به استقبال خوب دانشجویان، اساتید و کارکنان مراکز علمی کاربردی سراسر کشور جهت ثبت نام در چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت و بنا به درخواست همکاران واحدهای استانی، ثبت نام جشنواره تا تاریخ 31 اردیبهشت ماه تمدید شد.

بر اساس این خبر تاکنون نزدیک به یازده هزار نفر از اساتید، دانشجویان و کارکنان مراکز علمی کاربردی کشور در شش بخش آوایی(شفاهی) کتبی، پژوهشی، کتابخوانی، فناوری، ادبی و هنری و در 34 رشته برگزار می‌شود که رشته‌های بخش شفاهی عبارت از: قرائت به روش های تحقیق و ترتیل، حفظ دو، پنج و ده جزء، حفظ بیست جزء، حفظ کل، دعا و مناجات خوانی، اذان و تواشیح می باشد و بخش معافی(کتبی) شامل رشته های آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه ، آشنایی با احادیث اهل بیت(ع)، آشنایی با سیره معصومین(ع)، حفظ موضوعی قرآن کریم، احکام، پرسمان معارفی، سبک زندگی اسلامی ایرانی شرکت نموده اند.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت qurand.uast.ac.ir مراحل ثبت نام و ارسال آثار را به صورت اینترنتی به انجام رسانند.

ثبت نام بیش از 5500 نفر در جشنواره قرآن وعترت

دانشگاه علمی کاربردی کشور

یکشنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ 357

درخشش دانشگاه جامع علمی کاربردی

در سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان

چهارشنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ 577

دانشگاه جامع علمی کاربردی در سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان: در بخش اساتید رتبه نخست را کسب کرد و در مجموع مسابقات رتبه سوم را از بین دانشگاه ها به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، در مراسم اختتامیه سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان که در تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، دانشگاه جامع علمی کاربردی با کسب 27 رتبه ملی در بین کلیه دانشگاههای کشور اعم از وزارت بهداشت، وزارت علوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، جهاد دانشگاهی و ... رتبه سوم را به دست آورد.

گفتنی است از مجموع رتبه های کسب شده، 16 رتبه مربوط به دانشجویان است که در مقایسه با سال گذشته 45درصد افزایش داشته است، هم چنین در بخش اساتید -که اولین جشنواره در سطح ملی بود 11 رتبه کسب شده است که در مجموع رتبه بندی جشنواره در بخش اساتید، دانشگاه جامع علمی کاربردی رتبه نخست را کسب کرده است.

در بخش هنری دانشجویی نیز با کسب 13 رتبه از مجموع رتبه های آثار هنری، دانشگاه جامع علمی کاربردی بیشترین رتبه ها را به خود اختصاص داده است.

برگزیدگان دانشگاه جامع علمی کاربردی در سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان از قرار زیر است:

مدرسان- برگزیدگان بخش آوای(رشته قرائت تحقیق- (آقایان) رتبه نخست: مرتضی سلیمانی از استان آذربایجان غربی، رتبه دوم: وحید مهاجرپاریزی از استان تهران) - رشته قرائت ترتیل- آقایان( رتبه دوم: علی اکبر کاظمی از استان یزد) - رشته حفظ ۱۵ جزء – آقایان( رتبه نخست: محمد محسنی از استان مازندران، رتبه دوم: علیرضا قاسم زاده از استان مازندران) - رشته قرائت تحقیق- خانم‌ها( شایسته تقدیر: مهری مختاری رشیدآباد از استان البرز، ربابه موحدی پور از استان البرز) - رشته قرائت ترتیل- خانم‌ها(رتبه نخست: ندا ایلیات از استان البرز)- رشته حفظ۵ جزء - خانم‌ها(رتبه نخست: فاطمه شاهینی از استان البرز) - رشته حفظ ۱۵ جزء- خانم‌ها(شایسته تقدیر: مریم برخورداری از استان مرکزی)

 برگزیدگان بخش کتبی معارف قرآنی و سیره معصومین (ع)

رشته آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم/ مدرسان( رتبه دوم: زهرا یحیایی از استان آذربایجان شرقی)

دانشجویان- برگزیدگان بخش آوایی/ رشته دعا ومناجات خوانی- آقایان(رتبه سوم: حمید برزکار از استان اصفهان) - رشته قرائت تحقیق- خانم‌ها( شایسته تقدیر: بهاره پانیاز از استان کرمانشاه )

 برگزیدگان بخش کتبی معارف قرآنی و سیره معصومین (ع) - رشته آشنایی با سیره معصومین(ع)- دانشجویان(رتبه نخست: محمد حسن علی نیا از استان یزد)

برگزیدگان بخش هنری: تذهیب(رتبه نخست: زینب رهنمای سرملی از استان تهران) - خوشنویسی نستعلیق (رتبه دوم: محمود رباط جزی از استان خراسان رضوی) - طراحی پوستر(رتبه دوم: زهرا قدیری از استان مرکزی ، رتبه سوم: زهرا طالبی مزرعه شاهی از استان قم) - فیلم کوتاه(رتبه سوم: فاطمه السادات جوادی از استان قم) - معرق ومنبت( رتبه نخست: داود سلیمانی از استان مرکزی، رتبه دوم: حسین داودی از استان لرستان) - برگزیدگان بخش پژوهشی: تلخیص کتاب(رتبه نخست: مسعود رضایی از از استان قم) -  برگزیدگان بخش فناوری(کانال شبکه های مجازی-رتبه نخست: جاودان اسماعیل پور عالی‌زمینی از استان مازندران) – برگزیدگان بخش ادب( رشته فیلمنامه نویسی- شایسته تقدیر/ سعید موذنی از استان اصفهان) - نمایشنامه نویسی(رتبه دوم: آیت اسدی از استان تهران) - داستان نویسی(رتبه نخست: مهسا امیری از استان کرمانشاه) - بخش شعر(رتبه سوم: ابراهیم زمانی از استان قم)

 

تقدیر از دانشجویان نمونه سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت

دانشگاه جامع علمی کاربردی

چهارشنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ 736

در سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی از عوامل اجرایی و دانشجویان نمونه تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، با حضور دکتر محمدحسین امید رئیس و دکتر بهرامی نسب معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی از دانشجویان نمونه و عوامل اجرایی سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

در طی این مراسم رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور ضمن تشکر از برنامه های معاونت فرهنگی و دانشجویی به مأموریتهای این دانشگاه و ضرورت حرکت در جهت نهادینه سازی آموزشهای مهارتی اشاره کرد و گفت: دانشجویانی که با مضامین و معارف قرآن و عترت(ع) مأنوس هستند در زمینه تحصیلی خود و سایر دروس نیز موفق تر هستند.

دکتر بهرامی نسب معاون فرهنگی و دانشجویی نیز ضمن تشکر از پیشرفت روز افزون فعالیتهای قرآن و عترت و حضور دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در عرصه های علمی ابراز رضایت کرد.

در ادامه دکتر بهرهی مدیرکل امور دانشجویی و سلیمان عباسی معاون مرکز فعالیتهای قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی از روند انتخاب دانشجوی نمونه و برگزاری سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت گزارشی ارائه کردند.

در پایان این مراسم از 10 دانشجوی نمونه، 9 رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی و 19 نفر از عوامل اجرایی سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

 

 

رشد 33 درصدی شركت‌كنندگان سیزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه

توجه ویژه سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت به بخش کارآفرینی

چهارشنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ 379

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم، نشست خبری و مطبوعاتی دبیرخانه سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دکتر بهزاد بهرامی نسب معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و دکتر محمد حسن نادری دبیر سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای این نشست دکتر محمدحسن نادری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره سیزدهم از فروردین ماه سال جاری آغاز شده است و در انتهای شهریور پایان می‎یابد. این جشنواره از 24 تا 26  شهریورماه با مسابقات نهایی و معرفی برگزیدگان پایان می­یابد. وی افزود: راه اندازی دبیرخانه جشنواره، جمع آوری آثار دانشجویان، سامانه آنلاین برای پاسخگویی به دانشجویان و اساتید و پاسخگویی به 5400 تماس و مشاوره تلفنی به مراکز واحدهای استانی و راهنمایی در خصوص شیوه های تبلیغات، تشکیل کمیته‎های داوری در بخش­های شفاهی، حفظ، ادبی، هنری، فناوری اطلاعات و کتابخوانی از جمله فعالیت‎های مربوط به دبیرخانه این جشنواره است.